Antivirüs Yazılımları - BoraX Bilgisayar

İçeriğe git
Antivirüs Yazılımları
Birçok gelişmiş koruma ürünü, kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için birden fazla teknoloji kullanıyor. Bu da ürünlerin, casus yazılım, klavye kaydetme, kimlik bilgisi çalma, izinsiz kripto para madenciliği, fidye yazılımları nedeni ile dosyaların şifrelenmesi, truva atları ile bilgi sızdırılması, istenmeyen e-postalar ve dolandırıcılık gibi çok geniş bir yelpazedeki siber saldırı ile baş edebilmelerini sağlıyor.

Günümüzde gerek bireysel gerekse kurumsal alanda bilgi güvenliği büyük bir önem taşır hale geldi. Zira artık internet kavramının vazgeçilmez bir araç haline gelmesi, beraberinde birçok güvenlik sorununu da getirmiş oldu. Durumun böyle olması da kişileri ve firmaları, güvenlik alanına büyük yatırımlar yapmaya sürükledi.

Bu durumla paralel olarak zararlı yazılımlar ve bilgi korsanlığının önüne geçmek adına, anti-virüs firmaları da büyük bir ivme ile yükselişe geçtiler. Her ne kadar kurumsal alanda çok daha gelişmiş güvenlik duvarları üzerinde çalışmalar yapılıyor olsa da aslında, birçok kişinin çalıştığı ofislerin bilgisayarlarında, hiç beklenmeyen olası bir siber saldırının veya bilgi hırsızlığının önüne geçmek için, anti-virüs programları büyük önem arz ediyor.

Ofisler için anti-virüs yazılımlarının önemi!
Ofis çalışanlarının sayısı kaç olursa olsun, kullandıkları ofis bilgisayarları, hem şirket sistemlerine bağlı hem de üzerinde çalıştıkları projelerin tüm detaylarını barındırıyor.  Şirket sistemlerine giriş için VPN servisleri kullanıldığı için bilgilerin güvende olduğu düşünülse de, hiç akla gelmeyecek küçük bir zararlı yazılım tüm veri akışını elde edebilir. Bu zararlı yazılım ise, ofis bilgisayarını kullanan herhangi birinin isteyerek ya da istemeyerek, sisteme virüs bulaştırması sonucunda ortaya çıkan bir sıkıntı oluyor.

Bilindiği gibi çalışanlar, kimi zaman kısa gezintiler kimi zaman ise üzerinde çalıştıkları projeler ile ilgili internetin dev bilgi havuzuna erişiyorlar. Durumun böyle olması da, ofis bilgisayarlarına internet üzerinde girilen bir siteden zararlı yazılım bulaşması ile sonuçlanabilir. İşte tam da bu noktada, anti-virüs yazılımlarının aslında ne kadar gerekli olduğu sorusunun cevabı, kendini göstermiş oluyor.
BoraX Bilgisayar Copyright © ™ ® 2018 Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım: BoraX Bilgisayar
DMCA compliant image
İçeriğe dön